NB! Suure nõudluse ja piiratud koguse tõttu võib iPhone 11, 11 Pro, 11 Maxi ja Apple Watch 5 tarneaeg olla kauem, kui 2 nädalat.

Mac Pro

Ehitatud suurejooneliseks loovuseks.

Mac Pro

Ainulaadne idee. Sinu ideede ellu viimiseks.

Maci väljatöötamisel on alati olnud keskseks ideeks luua arvuti, mis on nii võimas ja funktsionaalne kui ka kaunis ja intuitiiivne. Mac Pro on selle visiooni vapustav kehastus. Uuendatud on kõiki profiarvuti aluseks olevaid osi: graafikakaarti, salvestusruumi, laiendusvõimalusi, töötlusvõimsust ja mälu. Sellise võimsuse ja jõudluse juures saad ellu viia isegi oma suurimad ideed.
Mac Pro

Jõud. Struktuur.

Kahe protsessoriga tööjaama graafika, PCIe‑põhine SSD-mälu, suure jõudlusega Thunderbolt 2, Xeoni protsessorid, kiire mälu ja 4K‑videotugi – Mac Pro jõudlus on igas vallas suurepärane.
Intel Xeon

Protsessor.

Mac Pro on tõsine musklimasin, eesotsas Intel Xeon E5 protsessoriga, mis on saadaval kuue-, kaheksa- ja 12-tuumalisena. Ning kuni 30 MB L3 vahemälu, 40 GB/s PCI Expressi 3 ribalaiuse ja 256 bitti laia ujukomatehete juhistega ei jää sul eales kiirusest puudu.
Mac Pro memory

Mälu.

Mac Pro iga element on optimeeritud pakkuma parimat jõudlust. See käib ka neljakanalilise 1866 MHz DDR3-mälukontrolleri kohta. See toetab kuni 64 GB mälu ning kuni 60 GB/s mälu ribalaius tähendab, et ka kõige arvutusmahukamad tööd lähevad kui lennates. Ja kuna tegu on ECC-mäluga, ei peata renderdamist, videoeksportimist või simulatsiooni ka ootamatud mälutõrked.
Mac Pro Graphics

Graafika.

Tavaliselt on profiarvutite arvutusvõimsus sõltunud peamiselt protsessorist. Ent kuna protsessorite jõudlus on hüppeliselt suurenenud, siis üritavad tarkvaraarendajad üha enam seda võimsust oma rakendustes ära kasutada. Mac Pro väljatöötamisel mõtlesime tulevikule ja ehitasime veelgi võimsama arhitektuuriga protsessori. See ei sisalda mitte ainult ühte AMD FirePro tööjaama tasemel graafikaprotsessorit, vaid kahte. Ning mõlemad neist on saadaval kuni 6 GB VRAM-i ja kuni 2048 vooprotsessoriga. Sellise jõudlusega saad sujuvalt töödelda täieliku eraldusvõimega 4K-videot, renderdades samal ajal taustal efekte – ja võimsust jääb veel üle sellekski, et ühendada kuni kolm suure eraldusvõimega 5K-kuvarit.
Mac Pro storage

Salvestusruum.

PCI Expressi vahendusel töötav SSD-ketas on kuni 2,4 korda kiirem kui kõige kiirem SATA-pooljuhtketas ja kuni 10 korda kiirem kui 7200 p/min SATA-kõvaketas. Enamik SSD-kettaid ühendatakse SATA-siinide kaudu, mis on ette nähtud aeglasemate pööretega kõvaketaste jaoks. Aga meie kasutasime Mac Pro juures PCIe-põhist SSD-kontrolleri tehnoloogiat, et välja töötada kiireimad saadaolevad pooljuhtkettad. Seega saad kasutada kuni 1 TB salvestusruumi, mis võimaldab sul käivitada rakendusi ja avada isegi ülisuuri faile silmapilkselt.
Mac Pro cooling

Ühendatud soojussüdamik.

Mac Pro ühendab enneolematu võimsuse uskumatult väikeste mõõtmetega. Seda saime teha tänu geniaalsele ühendatud soojussüdamikule. Selle asemel, et kasutada protsessori ja graafikakaartide jahutamiseks mitut jahutit ja ventilaatorit, ehitasime kõik ühe pressitud alumiiniumelemendi ümber, et suurendada nii õhuvoolu kui ka soojamahtuvust. See juhib soojuse protsessorist ja graafikaprotsessorist eemale ning jaotab selle ühtlaselt kogu tuumas. Näiteks kui üks protsessor ei tööta parasjagu nii kõvasti kui teised, saab üleliigse soojamahtuvuse nende vahel tõhusalt jagada. Ühtki arvutit pole varem sedasi ehitatud. Ometi on see nii loogiline, et raske on seda tulevikus teisiti ette kujutada.

Üksainus pöördeliselt uudne ventilaator.

Sellise ventilatsioonisüsteemi loomiseks, mis suudaks jahutada nii suure jõudlusega masinat, läks vaja tohutut leidlikkust. Selle asemel, et järjest ventilaatoreid juurde lisada, töötasime välja üheainsa suurema ventilaatori, mis tõmbab õhku alumisest ventilatsiooniavast üles. Õhk liigub vertikaalselt läbi seadme keskosa, neelab soojuse ja kannab selle ülalt välja. See on lihtne ja elegantne – ning hämmastavalt vaikne. Selle saavutamiseks pidime läbi mõtlema kõik üksikasjad: labade arvu ja suuruse, labadevahelise kauguse ja isegi labade kuju. Vähendasime süsteemi õhutakistust ja kujundasime ventilaatori, mille tagurpidi kaardus labad pöörlevad minutis vähem, tõmbavad pööreldes paremini õhku kaasa ja tekitavad tunduvalt vähem müra.
Mac Pro expansion

Laiendusvõimalused, võimatult laiendatud.

Meie eesmärgiks oli ehitada Mac Pro arvuti, millel oleks tohutult laiendusvõimalusi ja mida ei piiraks korpuse mõõdud. Mac Pro sisseehitatud Thunderbolt 2, USB 3, gigabitine Ethernet ja HDMI 1.4 liides võimaldavad sul koostada täpselt enda vajaduste ja tööga sobiva tööjaama.

Thunderbolt 2.

Thunderbolt ühendab PCI Expressi ja DisplayPorti ühte kiiresse sisend-/väljundtehnoloogiasse. Thunderbolt 2 läbilaskevõime on Thunderboltist kaks korda suurem, nii et iga välise seadme jaoks on 20 Gb/s ribalaiust. Saad ühendada suure jõudlusega välisseadmed ega pea end piirama arvutis olevate laienduspesadega. Saad ühendada ülimahukaid mäluseadmeid, lisada PCI-laienduskorpuse ja kasutada uusimaid väliseid kuvareid – muuhulgas 4K- ja 5K-kuvareid ning välisseadmeid, mis toetavad 4K-video kvaliteediga meediaseiret. Kuna Thunderbolt 2 liides võimaldab kuni kuue seadme pärgühendust, saad ainuüksi Thunderbolt 2 kaudu kokku lisada kuni 36 välisseadet.

Muud sisendid-väljundliidesed.

Mac Pro ühendub kõiksugu seadmetega kõiksugu liideste abil. USB 3 liidese mitmekülgsus võimaldab ühendada kümneid eri seadmeid. Kahe gigabitise Etherneti liidese kaudu saad luua ühenduse mitme võrguga. HDMI 1.4 liides toetab uusimaid telereid, projektoreid ja kuvareid, muuhulgas ka Ultra HD-telereid. Kuid laiendatavuse all pidasime silmas ka palju enamat, kui lihtsalt eri tüüpi liideseid, mida saad kasutada. Mac Pro tunneb ära, kui seda mõne seadme ühendamiseks pöörad, ja valgustab automaatselt S/V-liideste paneeli. Nii on vajalikud liidesed sulle alati hästi nähtavad.

Täiustatud traadita side.

Kolme vooga 802.11ac WiFi-tehnoloogia võimaldab kiireimat traadita võrguühendust. Kõigi teiste traadita ühenduste tarbeks on Mac Prol ka Bluetooth 4.0 liides. See on hõlpsaim viis klaviatuuri, hiire ja teiste juhtmeta seadmete kasutamiseks ilma, et peaksid midagi füüsiliselt ühendama.
Mac Pro

Radikaalne. Samas täiesti ratsionaalne.

Mac Pro ei näe teiste arvutite moodi välja, sest see polegi teiste arvutite moodi. Kuna kujundasime arvuti seesmiste komponentide ehituse nullist, oli meil võimalus täiesti uue pilguga läheneda ka korpusele. Kuna kõik koondub keskse ühendatud soojussüdamiku ümber, saime kujundada kergema, vaiksema ja voolujoonelisema struktuuri. Korpuse ainulaadne disain ja kaunis viimistlus teostati erakordse täpsusega. Mac Pro on vaid 25,1 sentimeetrit kõrge ja selle diameeter on vaid 16,7 sentimeetrit. See on professionaalne lauaarvuti, mis sobib panna lauale.

Projekteeritud ja kokku pandud Ameerika Ühendriikides.

Mac Pro pannakse täppistöötlemist vajavatest komponentidest kokku USAs. Kasutame Texases, Floridas, Illinoisis, Kentuckys ja veel tosinas osariigis asuvate tööstusettevõtete uuenduslikke oskusi ning saame seetõttu luua toote, mis on laitmatult ehitatud ja igati kaunis. Teisisõnu toimib kõik täpselt nii, nagu meie disainerid ja insenerid seda Californias ette kujutasid.